Sadržaj kolegija:

  1. Osnovni elementi  fizioterapijske  procjene  prije  započinjanja programa tjelesnog  vježbanja
  2. Informacije o  zdravstvenom statusu  i  procjena  rizičnih  čimbenika
  3. Fizičke komponente pregleda
  4. Testiranje razina  zdravstvene  forme
  5. Interpretacija rezultata fizioterapijske  procjene
  6. Značajke sportaša  s posebnim  potrebama
  7. Primjena vještina  prvog  pregleda
  8. Mehanika i klasifikacija sportskih ozljeda, topografija ozljeda
  9. Pregled na  terenu
  10. Fizioterapijska evaluacija  sportaša  s akutnom  ozljedom
  11. Funkcionalni  status  ozlijeđenog  sportaša
  12. Dokumentiranje pregleda
  13. Prepoznavanje ozljeda  gornjeg ekstremiteta,  prepoznavanje  ozljeda  donjeg  ekstremiteta
  14. Prepoznavanje ozljeda glave i vrata, kralježnice i prsnog koša

Popis literature:

Obvezna literatura:

  1. Student će se koristiti literaturom i internom dokumentacijom sukladno uputama mentora u ustanovi u kojoj obavlja kliničku praksu.

Dopunska literatura:

  1. Student se upućuje koristiti specijalizirane stručne časopise, knjige, web stranice i sl.

Ciljevi kolegija:

Cilj predmeta je potaknuti studente na sustavno obuhvaćanje znanja, vještina i kompetencija potrebnih za planiranje i provođenje fizioterapijskog procesa iz oblasti primijenjene fizioterapije odnosno fizikalnog pregleda, sukladno potrebama korisnika. Specifični cilj predmeta je da studenti usvoje praktična znanja i kliničke vještine iz područja primijenjene fizioterapije – fizikalni pregled

Polaganje ispita:

Konačna ocjena oblikuje se temeljem dva elementa praćenja, a to su praktični rad tijekom obavljanja kliničke prakse i Dnevnik kliničke prakse. Tijekom kliničke prakse student je dužan voditi Dnevnik kliničke prakse, koji po završetku predaje mentoru kako bi ga pregledao i ocijenio s prihvaćeno, ili odbijeno. Ocjena prihvaćeno daje se potpunom i urednom Dnevniku koji sadrži sve jasno opisane aktivnosti. Ocjena odbijeno daje se nepotpunom, ili netočnom Dnevniku, koji se vraća studentu na dopune i izmjene. Dopunjen i izmijenjen Dnevnik student je dužan ponovno predati u roku od pet (5) radnih dana.

Ovjereni dnevnik prakse, kao i potvrdu o obavljenoj kliničkoj praksi koju izdaje neposredan mentor kliničke prakse u svakoj pojedinoj ustanovi, student dostavlja nositelju predmeta u vrijeme ispitnih rokova.

Po uredno obavljenoj kliničkoj praksi, Voditelj ocjenu evidentira u nastavničkom portalu, ispitnoj listi i prijavnici kao „položeno“ oznakom „P“.

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.