Objavljeno: 02.06.2025.
Veleučilište „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru, kao vodeći partner u Republici Hrvatskoj u sklopu projekta „Program edukacije iz područja pripreme i provedbe europskih projekata iz EU fondova“ (021-RH-RS-2025), organiziralo je 29. i 30. svibnja 2025. godine zajednički Forum svih sudionika Projekta i vanjskih dionika, u sklopu Međunarodne poduzetničke konferencije BEE u Dubrovniku.
Forum je okupio partnere iz Hrvatske i Srbije, predstavnike akademske zajednice, poslovnog sektora i međunarodne institucije. U ime vodećeg partnera VEVU-a, aktivnosti su vodili voditelj projekta Zvonimir Filipović, univ. mag. oec. i doc. dr. sc. Matej Galić, prof. struč. stud. član projektnog tima. Predstavljene su dosadašnje projektne aktivnosti, razmijenjena iskustva, te najavljene sljedeće faze, radionica u Vukovaru u listopadu i edukacijski program u Srbiji u studenom 2025.
Forum je dodatno obogaćen prezentacijama o održivom razvoju i mogućnostima uključivanja u novi međunarodni projekt INTERREG VI-B IPA ADRION 2021–2027.
Program prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Republike Srbije financira Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Republike Hrvatske.