Objavljeno: 29.04.2025.
„Okupiti se je početak, ostati zajedno je napredak, a raditi zajedno je uspjeh.“ – Henry Ford
Veleučilište „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru s ponosom sudjeluje kao suorganizator Festivala znanosti koji se od 5. do 10. svibnja 2025., održava u Republici Hrvatskoj. Krovna tema Festivala znanosti ove godine je Mreže. Mreža simbolizira povezanost ideja, ljudi i znanja. Kao splet linija koje cvjetaju iz središta, mreže su metafora kretanja i suradnje, slaveći znanost i razmjenu.
Festival donosi besplatne radionice, predavanja i poster prezentacije o neuralnim, pravnim, zdravstvenim i europskim mrežama. „Svi smo uhvaćeni u neizbježnu mrežu uzajamnosti,“ rekao je Martin Luther King Jr., podsjećajući nas na snagu povezanosti.
Na Veleučilištu vas na prvom katu, od 8:00 – 19:00 sati tijekom cijeloga tjedna očekuju sljedeće poster prezentacije autora:
- dr. sc. Slavica Janković, prof. struč. stud., Katarina Kovačević, univ. mag. physioth., pred., Marijan Kovačević univ. mag. physioth.: Živa mreža kostiju i tjelesne aktivnosti
- dr. sc. Erna Davidović Cvetko, prof. struč. stud., Ivan Kunac mag. educ. phys. et. inf., pred.: Neuralne mreže
- dr. sc. Ana Gavran Lulić, v. pred. : Pravna odgovornost za govor mržnje na društvenim mrežama
- doc. dr. sc. Sanja Gongeta, prof. struč. stud. Ivan Belaj, mag. iur., v. pred.: Europska mreža sudskih registara
Pridružite nam se na Veleučilištu i zajedno tkajmo mrežu znanja!
Dobro došli!